Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
Jest już w Kościerzynie, a spotkać ją można w okolicy ul. L. Szopińskiego, przy schodach prowadzących do Starostwa Powiatowego. Nowy Stolem ma na imię Mëmka czyli Matka i jest to już 7 figurka w naszym mieście. To taka charakterna i konkretna kaszubska Stolemka. Mamy nadzieję, że spodoba się wszystkim mieszkańcom, a dla turystów będzie dodatkową atrakcją Kościerzyny. Liczymy też, że wszyscy zechcą włączać się do zabawy w grę miejską STEGNA STOLEMÓW i trochę dłużej zostać w naszym mieście.
Zdjęcie
Wystartowało internetowe głosowanie na zabytkowy budynek Dworca Kolejowego w Kościerzynie w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2018.
Zdjęcie
Nasze miasto bierze udział w konkursie Podwórka Talentów Nivea. Do 20 czerwca Internauci mogą oddawać swoje głosy na lokalizacje zgłoszone w konkursie na budowę nowoczesnego placu zabaw Nivea. Wśród nich znalazła się także ta z Naszego Miasta – przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie!!!
 2019-05-17 11:28:22
Zdjęcie
11 maja 2019 r. w sali Parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się XX Jubileuszowy Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. To wyjątkowe wydarzenie co roku gromadzi ponad 1000 uczestników: poetów i recytatorów, którzy w swoich prezentacjach sławią Maryję – Matkę Boga. Celem Konkursu Poezji Maryjnej jest popularyzacja sanktuariów maryjnych na Kaszubach, a także popularyzacja języka kaszubskiego, który traktowany jest w regulaminie konkursu jako równorzędny językowi polskiemu w prezentowanych do oceny jurorów tekstach poetyckich oraz recytacjach. Zasięg konkursu obejmuje teren Diecezji Pelplińskiej, a jego adresatami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dzieci przedszkolne oraz dorośli z terenu Diecezji Pelplińskiej.
 2019-05-16 08:19:30
Zdjęcie
Zapraszamy na Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja 2019 r. w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie. Sportowe zmagania rozpoczną się o godzinie 10.00.
Zdjęcie
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz i Stefanem Dardą, które odbędzie się w dniu 28 maja 2019 r. o godz. 17.30 w czytelni Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie.
Zdjęcie
Zapraszamy do składania ofert na udostępnienie miejsca na sprzedaż napojów alkoholowych oraz gastronomii podczas imprezy: Dni Kościerzyny w dniu 20 lipca 2019 roku.
 2019-05-14 08:18:53
Zdjęcie
Już 18 maja swoje podwoje nocą otworzą dla zwiedzających kościerskie muzea. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów przeniesiemy się do Kościerzyny na początku XX wieku. Zobaczymy w jakim stopniu zmieniło się nasze miasto przez ostatnie sto lat. Specjalną ofertę przygotowało również Muzeum Akordeonu oraz Muzeum Kolejnictwa. Tegoroczną atrakcją będą także zabytkowe samochody Muzeum American Old Cars. W tę wyjątkową noc wspaniałymi pojazdami będzie można bezpłatnie podróżować między muzeami. Wstęp do Muzeum Ziemi Kościerskiej i jego oddziałów 18 maja od 18:00 do 23:00 będzie bezpłatny.
Zdjęcie
Już w najbliższą środę (15.05.2019 r.) o godzinie 18:00 w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie, zespół UKS PCM Kościerzyna będzie walczył o zwycięstwo w meczu PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet!.
Stronę odwiedzono 1876593 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget