Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
Szanowni Państwo informujemy, iż w sierpniu br. we wszystkie wtorki Burmistrz Miasta będzie przyjmować interesantów od godz. 11.00 na kościerskim Rynku.
Zdjęcie
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców Kościerzyna jako jeden z nielicznych samorządów województwa pomorskiego posiada zatwierdzony przez Komisję Europejską w 2013r. dokument strategiczny ukierunkowujący działania w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej do roku 2020 tj. „Plan działań na rzecz zrównoważonej polityki energetycznej dla miasta Kościerzyna” (SEAP).
Zdjęcie
Tak należałoby sparafrazować słowa Szekspira patrząc na to co wydarzyło się 19 sierpnia. Wraz z lasem, który bujnie oplótł scenę na ryneczku pojawiły się zwierzęta, owady, rośliny, a nawet budki lęgowe ptaków.
 2014-07-21 10:07:17
Zdjęcie
W dniach 12-13 lipca w Orzyszu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach. Rewelacyjnie wypadli zawodnicy klubu UKS PCM Manta Kościerzyna.
Zdjęcie
W dzień po śmierci Szymona Szurmieja wielkiego propagatora twórczości Szolema Alejchema („Historia o Tewje Mleczarzu”) w Sali Widowiskowej doszło do nowej prapremiery – sztuki tego pisarza w wykonaniu najmłodszych adeptów sztuki aktorskiej, którzy przedstawili swój 10-dniowy dorobek warsztatowy.
Zdjęcie
17 lipca odbyło się spotkanie z kościerskimi restauratorami, którzy zdecydowali się przystąpić do I edycji „Tygodnia Kuchni Kaszubskiej”. Akcja w tym roku odbędzie się w dniach od 11 do 17 sierpnia br. Naszym zdaniem taka akcja będzie znakomitą okazją do promocji regionu i punktów gastronomicznych uczestniczących w akcji.
Zdjęcie
W dniach 16-17 lipca na Orliku przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie odbył się Turniej Drużyn Podwórkowych o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna w piłkę nożną. Organizatorami turnieju byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Zdjęcie
W dniu 13 lipca 2014 roku nad Jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie zostały rozegrane zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej o Tytuł Mistrza Koła Seniora i Juniora na rok 2014 oraz o puchar Burmistrza Miasta z okazji „Dni Kościerzyny”.
Zdjęcie
Burmistrz Miasta zaprasza w dniach 17-18 lipca 2014 r. do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania terenów Kościerskiego Parku Kultury. Już jutro (17 lipca) o godz. 11.00 na Rynku Miasta otwarcie wystawy prac prezentujących koncepcje urbanistyczno – architektoniczne dotyczące zagospodarowania Kościerskiego Parku Kultury.
Stronę odwiedzono 475084 razy.
v.20140616-150403
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com START -->
Morgan&Men SEO - Widget
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com STOP -->