Strona z portalu

  / Jednostki / Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji / II Rodzinny Rajd Rowerowy - 111 uczestników w każdym wieku
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
II Rodzinny Rajd Rowerowy - 111 uczestników w każdym wieku
Zdjęcie
27 sierpnia 2016 r. odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy. Miejscem startu, a zarazem metą była kościerska Strzelnica. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: MINI o długości ok. 20 km, przygotowana głównie z myślą o rodzinach oraz MAXI o długości ok. 40 km dla bardziej zaawansowanych w rowerowych wojażach. W tym roku na trasy rajdu wyruszyło łącznie 111 zawodników.

Wydarzenie odbywa się pod nazwą Rodzinny Rajd Rowerowy, więc największy nacisk kładziemy na rodzinny, gdyż nie ma tu żadnej rywalizacji ani klasyfikacji, wszyscy jeżdżą rekreacyjnie podziwiając piękno kaszubskiej przyrody. Aby jak najlepiej i najciekawiej zapoznać wszystkich z walorami i urokliwymi miejscami naszej ziemi w trasę wyruszyli również przyrodnicy, którzy dzielili się swoją wiedzą. Była to doskonała okazja do promowania wypoczynku w Sercu Kaszub, gdyż we wspólnej zabawie brały udział osoby nie tylko z okolic, ale także liczna reprezentacja z Ustki, Gdyni czy Gdańska. Na trasie przejazdu odbyły się także pikniki, gdzie można było skosztować przysmaków kuchni regionalnej oraz wypocząć.

      Po przejechaniu wybranego dystansu na mecie, na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek regeneracyjny i niespodzianki. Po trudach podróżowania rowerem przyszedł czas na wspólne podsumowanie rajdu i dzielenie się wrażeniami z drogi. Organizatorzy przygotowali na Strzelnicy szereg atrakcji, a także wręczyli pamiątkowe medale i dyplomy dla wszystkich biorących udział w rajdzie. Dodatkowo nagrody otrzymali także:

- najliczniejsza rodzina, która przejechała cały rajd - składała się aż z 7 osób;

- najstarszy zawodnik, który okazał się bardzo młody duchem;

- najmłodszy zawodnik, którym był 10 miesięczny Aleksander,

- wyróżniono również dwóch zawodników za pomoc i postawę fair-play.

W bazie zawodów chętnie uczestnicy brali udział w licznych konkursach, m.in.:

- rowerowy tor przeszkód z nagrodami,

- rywalizacja rodzinna dla czterech rodzin z nagrodami,

- opowiadanie wrażeń z trasy z nagrodami,

a także inne atrakcje takie jak: gra speed-ball czy gra przyrodnicza.

Wszyscy uczestnicy brali także udział w losowaniu atrakcyjnych dziesięciu nagród - bonów na zakupy w sklepie odzieży sportowej. W losowaniu szansę miał każdy z uczestników zabawy, ale szczególne szczęście miał nasz utytułowany najmłodszy zawodnik rajdu dziesięciomiesięczny Aleksander, który wylosował kupon dla siebie, drugi dla swojego taty, dlatego ten młody podróżnik zdecydowanie dobrze "zapamięta" naszą zabawę.

Pogoda była piękna, więc i uczestnikom dopisywały humory. Warunki były sprzyjające, aby w miłej, rodzinnej atmosferze spędzić aktywnie wolny czas, a także poznać uroki i walory kaszubskiej ziemi i kuchni.

Organizatorami wydarzenia byli: Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wdzydzki Park Krajobrazowy,

przy współpracy: Miasta Kościerzyna, Bractwa Kurkowego, Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, Hotelu i Restauracji „Strzelnica”, Klubu Rowerowego PTTK Promyk.

Nie było by to możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony sponsorów, którymi byli: Regatta Outdoors oraz Sklep Rowerowy Szprychy.com.

Więcej zdjęć na naszym profilu: www.facebook.com/kosirkoscierzyna

Relacja z rajdu dostępna także na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”: lot-sercekaszub.pl/2016/08/30/ii-rodzinny-rajd-rowerowy-juz-za-nami/     

Fotorelacja dostępna pod adresem: photos.google.com/share/AF1QipNLVySCQ6KgrvKIl1KfA-UL0JcxaCgg9BlWt-v66YIQyhjWOHDGUXNDpQiBVwEpgA?key=Uk9ncjg1LVZuZG5ZVzY wQ0FjeGZCb0tBbzhpZmxR


 

 

Strona: 1 
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Stronę odwiedzono 3216 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget