Strona z portalu

  / Urząd / Doradztwo energetyczne / Bieżący stan powietrza w Kościerzynie i nie tylko!
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa

Interaktywna mapa Kościerzyny – mapa szybkiego reagowania środowiskowego

Szanowni Państwo uruchomiliśmy interaktywną mapę Kościerzyny za pośrednictwem której możecie Państwo zasygnalizować do nas wszystkie niepokojące zjawiska. Jeżeli zauważycie Państwo w naszym mieście naganne zjawiska typu: zanieczyszczenie powietrza, dym z komina, zanieczyszczenia w naszych jeziorach, porzucone śmieci, dzikie wysypiska itp., to prosimy o sygnał, który będzie wyrazem obywatelskiej postawy.

Wystarczy tylko anonimowo kliknąć TUTAJ i dodać nowe zgłoszenie, a nasze służby podejmą stosowną interwencję.

Jeśli zależy nam na czystym mieście, czystym i zdrowym powietrzu to zachęcamy do wspólnego działania na rzecz poprawy naszego środowiska.  Wszelkie Państwa głosy, wskazówki i zgłoszenia będą sprawdzane przez służby miejskie celem ich likwidacji.

Interaktywna mapa to mapa szybkiego reagowania.

 

 

 

 


 

 

Szanowni Państwo, poniżej podajemy link, pod którym każdy na bieżąco może sprawdzać stan jakości powietrza w naszym mieście i nie tylko.

Sprawdź bieżący stan powietrza w Kościerzynie.

Sprawdźmy również co możemy zrobić, aby zminimalizować wpływ substancji szkodliwych na nasze zdrowie i jakość powietrza w Kościerzynie:

- WYMIEŃ DOTYCHCZASOWE ŹRÓDŁO CIEPŁA – Miasto dofinansowuje wymianę dotychczasowego ogrzewania na ekologiczne. Wniosek o dofinansowanie systemu ogrzewania wraz z regulaminem można pobrać ze strony http://bip.koscierzyna.gda.pl  bądź bezpośrednio w Wydziale Infrastruktury i Środowiska tel. 58 680 23 08.

UWAŻAJ, CO WKŁADASZ DO PIECA - Pamiętajmy, że spalanie śmieci w piecu jest również wykroczeniem. Unikajmy domowych sposobów pozbywania się śmieci i nie zatruwajmy powietrza, którym wspólnie oddychamy! Przypominamy o trwających kontrolach przydomowych kotłowni przez Straż Miejską.

- PRZEPROWADŹ TERMOMODERNIZACJĘ SWOJEGO DOMU – docieplenie budynku zmniejszy ilość spalanego paliwa.

ZOSTAW SAMOCHÓD NA PARKINGU I SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ - TUTAJ znajda Państwo rozkład jazdy.

UNIKAJ GŁÓWNYCH CIĄGÓW KOMUNIKACYJNYCH

- NAWILŻ POWIETRZE W DOMU - To jedna z metod, która pozwala "domowymi metodami" oczyścić atmosferę w domu. Wystarczy zagotować wodę i postawić ją jeszcze parującą  w jednym z pomieszczeń. Innym sposobem jest wykorzystanie ceramicznych nawilżaczy, które wieszamy na grzejniku.

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 1135 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget