Strona z portalu

  / Aktualności / Kościerzyna na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Kościerzyna na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”
Zdjęcie
Zjednoczą siły – pobiegną po marzenia niepełnosprawnych dzieci! Od 19 do 23 marca 2018 roku drogami Województwa Pomorskiego przebiegnie sztafetowy bieg charytatywny „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”. W piątek 23 marca sztafeta dotrze do Kościerzyny.

Już dzisiaj w budynku Urzędu Miasta, zostanie umieszczona skarbonka akcji „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”, do której będzie można dołożyć parę złotych, aby wesprzeć  inicjatywę budowy Zielonej Strefy Relaksu dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Skarbonka we wtorek stanie w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 2 w Kościerzynie, a w kolejnych dniach odwiedzi inne kościerskie szkoły. Skarbonka zostanie zabrana 23 marca przez członków sztafety. Organizatorzy zapraszają do przyłączenia się do akcji, zbiórki oraz wspólnego pobiegniecie w sztafecie ulicami miasta.

Pracownicy oraz rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie postanowili zjednoczyć siły i biec wspólnie po Kociewiu i Kaszubach dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Będą przemierzać setki kilometrów dla tych, którzy często w swoim życiu nie będą w stanie uczynić samodzielnego kroku. Podążając za ich potrzebami do godnego życia, chcą "wybiegać" dla nich "Zieloną Strefę Relaksu" – miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku.

Bieg potrwa 5 dni, podczas których pięciu amatorów biegania będzie codziennie sztafetowo przemierzać drogi Pomorza. Trasa wiedzie przez miasta powiatowe województwa pomorskiego: Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Kościerzyna. Start oraz meta będą znajdowały się w Tczewie, skąd 19 marca o godzinie 7:00 biegacze wyruszą i gdzie zakończą swoje zmagania 23 marca w godzinach popołudniowych. Cała trasa do pokonania to ponad 452 km.

23 marca 2018 roku, na piątym ostatnim etapie sztafety, uczestnicy przebiegną przez Kościerzynę. Około godziny 10:00 zatrzymają się na kościerskim rynku, gdzie będzie miał miejsce 20-minutowy postój i spotkanie z mieszkańcami Kościerzyny.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Inicjatywę można również wesprzeć poprzez wpłaty na konto:

83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1

Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889

Z dopiskiem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”

Organizatorzy zachęcają również do przekazywania 1% podatku: KRS: 0000010011 Cel szczegółowy: WYBIEGAJMY ZIELONĄ STREFĘ RELAKSU

Można także odwiedzić stronę zrzutka.pl/wybiegajmy-zielona-strefe-relaksu i tam dokonać wpłaty na rzecz przedsięwzięcia.

„Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” jest pierwszą taką akcją w kraju. Po raz pierwszy pracownicy szkoły oraz rodzice biegną dla podopiecznych, aby spełnić ich marzenia. Zadanie nie jest łatwe, ale warte poświęcenia. Uśmiech na twarzach dzieci będzie najwyższą i najważniejszą zapłatą za okazane serce uczestników akcji oraz darczyńców.

Strona: 1 
Zdjęcie: content_1517301694.jpg
Zdjęcie: ulotka-1-2.jpg
Zdjęcie: ulotka-zrzutka-2.jpg
Zdjęcie: vsc2nj-8d3e36be.png.jpg
Stronę odwiedzono 789 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget